GÜNDOĞDU VE SPS PRINTEK 2013 FUARıNDA - (1.06.2013)

Gündoğdu ve SPS Printek 2013 Fuarında

Gündoğdu Otomasyon Olarak SPS Technoscreen baskı makinaları ile Türkiye ditrübütörlük anlaşması yaptı.

Gündoğdu Otomasyon SPS tam otomatik serigraf baskı makinelerini sergiledi

Gündoğdu Otomasyon Printtek 2013 – 12. Baskı Teknolojileri ve Kağıt Fuarı'nda SPS tam otomatik serigraf baskı makinesini tanıttı.

Lokman Gündoğdu, Matbaa Haber'e firmasını ve matbaalara, ambalaj üreticilerine sundukları çözümleri şöyle anlatıyor.

“Firmamızı 2003 yılında yedek parça ve teknik servis vermek üzere kurduk. Daha sonra UV kurutma sistemleri üreticisi olarak piyasaya çıktık. O dönemde aynı zamanda SPS markalı, Alman patentli tam otomatik serigrafi baskı makinesinin teknik servisini de ben vermekteydim. Bu yıl SPS'nin Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimiz için fuara katılma kararı aldık. Fuara katılmadan önce 3 makine satmıştık. Fuarda da 3 makine sattık.

SPS tam otomatik serigraf baskı makinesinin satışı daha önce bir başka firma tarafından yapılıyor, Gündoğdu tarafından da teknik servis veriliyordu. SPS'in distribütörü olmadan önce de teknik servisini verdiğimiz için hızlı bir başlangıç yapmış olduk. Daha önce tanımadığımız, dolayısıyla teknik servis vermediğimiz makine kullanıcılarıyla da bu fuarda tanıştık. Bu fuarın bizi daha da ileriye götüreceğini düşünüyoruz.

Fuardan memnunuz. SPS serigraf baskı makinelerinin artık Türkiye'de olduğunu, teknik servisinin, distribütörünün Gündoğdu olduğunu fuarda duyurduk.

SPS tam otomatik serigraf baskı makinesinde tam otomatik serigrafik baskı, lak, lokal lak, kabartma, simli lak gibi işler yapılabiliyor. SPS PVC, karton, kuşe kağıt dahil, 70 - 500 gram aralığındaki malzemeye baskı yapabiliyor. Tamamen pnomatik olarak çalışıyor. Servo motorlarla kontrol ediliyor ve mekanik olarak çalışan hiçbir parçası mevcut değil. Baskı kazanını yıpratmadan, saate 4200 tabaka basarak 7 renkli işi sorunsuz olarak bitirebiliyor.

SPS tam otomatik serigraf baskı makinesinin 50 x 70, 57x 82 ve 70x100 olmak üzere üç farklı ebadı var. Yarım tur ve tam tur modelleri var. SPS Vitessa XP, SL ve CP olmak üzere makine parkımızda üç farklı makinemiz var. SPS-SL modeli ortadan ikiye bölünüp tamamen yukarı kalkabiliyor ve makinenin içine de müdahale etme imkanı tanıyor. SPS-XP, trikromi ve 7 renkli baskı yapılacak işlerde kullanılabilecek muhteşem makineler. Şu anda Türkiye'de gelmiş geçmiş bütün serigraf baskı makinelerinin en üstünde SPS vardır.

SPS makineleri zahmetli, kaliteli işler yapan firmalarımızda mevcut. Hepsi sıkıntısız iş yapabilmek amacıyla SPS makinesi almışlar. Bizim makinelerimizle örneğin, Türkiye'nin yeni çıkacak olan kimliklerini basabilecek-ler.”
Matbaa Haber